Setkání mistů se skvěle vydařil

tz301 Letošní autokrosovou sezonu zakončilo tradiční Setkání mistrů v humpolecké SLAVIA Pojišťovna Areně. „Akci hodnotím za jedna A,“ směje se předseda pořádajícího AMK Zálesí Josef Špaček a po chvilkové odmlce pokračuje. „Na rozdíl od republikového závodu vyšlo parádně počasí. Přijel sice menší počet účastníků, než jsme byli zvyklí z minulosti, ale zase to umožnilo rozšířit program z původně plánovaných dvou rozjížděk na tři. Myslím tedy, že závody byly krásné a musely se líbit jezdcům i divákům. Také večerní akce proběhla zdárně. Vypadá to, že se můžeme těšit na novou tradici, kdy se večírek po Setkání mistrů bude odehrávat v našem areálu. Tímto chci poděkovat našim partnerům a podporovatelům, bez kterých by se taková akce nemohla uskutečnit. Zmínit musím především Město Humpolec, z jehož dotačního programu byla akce významně podpořena. Vyvrcholením závodu byl strhující souboj Petra Bartoše a Petra Nikodéma ve finále divize SuperBuggy.

Právě zmiňovaný Petr Bartoš byl jedním z velkých hrdinů závodu. „Pro nás to byl docela dobrý závod. Určitě rozhodla volba pneumatik, kterou jsme zvolili. Rozhodl start a po těch dvou, třech kolech už to bylo o defenzivní jízdě. Po zhlédnutí videa jsem jel asi až příliš defenzivně a jistil to moc. Nebyla to jízda podle mých představ. Po Maggioře, kde jsem po dvouleté pauze nebyl schopen chytit tempo, to však bylo povzbuzení. Jestli mě tedy nenechali soupeři jako starého blbce navnadit, abych pokračoval a příští rok jim tam dělal křoví,“ popisuje svoji cestu k vítězství v královské divizi SuperBuggy čtyřnásobný evropský a devítinásobný republikový šampión.

tz302

Čtvrtým místem v divizi Buggy1600 zakončil úspěšnou sezonu Jiří Rezek. „Bylo to dobré. Mně se sice finále úplně nepovedlo a skončil jsem těsně za pódiem, ale svezení bylo hezké. Vynikající předzvěstí nadcházející sezony byl parádní výkon Martina Vaculíka, příchozího z „juniorek“. A údajně by k nám měli přistoupit i další rychlí piloti. My s Ondrou (synem) se navíc stali součástí vítězného družstva a přivezli si domů putovní pohár. Ondra ho dostal coby nejmladší člen týmu jako první a do příštího Setkání mistrů ho budeme postupně předávat dalším jezdcům,“ hodnotí akci letošní republikový vicemistr „šestnáctistovek“ a přidává zajímavost. „Ještě v době mého kartcrossového závodění jsem byl také členem vítězného družstva. Vzal jsem na pódium tehdy dvouletého Ondru, kterému byl předán pohár do ruky. Tehdy tam byl s dudlíkem a medvědem a těžko mohlo někoho napadnout, že se na zisku toho poháru bude jednou sám podílet (smích).

tz303

Čtvrtý ve třináctičlenném startovním poli divize Kartcross skončil Josef Švorc. „Humpolec se mi líbil. Priorotou bylo především užít si letošní poslední závod. Trať byla připravená hezky a také organizačně bylo vše v pořádku. Pěkně jsme si zazávodili a čtvrté místo je krásné. Také večírek byl příjemný,“ pochvaluje si dobřanský pilot.

tz304

Vynikající sezonu završil kartcrossař Ondřej Hartych. „Organizačně to bylo úplně skvělé, jako v Humpolci tradičně. Nezvykle jsme odjeli tři rozjížďky, což nás potěšilo. Dařilo se celý den až na finále. Během jeho úvodu mi bohužel nešťastně trefil kámen drátek v bateriáku, auto mi chcíplo a z druhého místa následoval propad až na konec startovního pole, navíc se ztrátou půl kola. Poté jsem zahájil stíhací jízdu a krásně si zazávodil,“ nachází přes smůlu pozitiva letošní vicemistr MASCOM Cupu, jenž se dokázal prokousat až na osmou příčku.

tz305
text:Vlastimil Resl
foto: Tomáš Němec, Jan Pilát / Autokrosar.cz

««« Předchozí text: Autokrosové hvězdy míří do Humpolce Následující text: PF 2022 »»»

Tomáš | 22. 10. 2021 Pá 18.13 | Info | trvalý odkaz | tisk | 258x

© Copyright 2006 NejWeb.Net používá RS2 Design by Kacko