Do Humpolce míří i tři přerovští evropští vítězové

tz201 Již nadcházející víkend ožije humpolecká SLAVIA pojištovna Arena autokrosem. Závod je součástí Mistrovství Zóny Střední Evropy, Mistrovství České republiky, Mistrovství Rakouska, České trofeje a MASCOM Cupu. „Přípravu nám trochu zkomplikovalo počasí. Vydatný déšť způsobil, že nám trať doslova odplavala. Pořadatelé za pomoci těžké techniky však intenzivně pracují na tom, aby trať byla nejen sjízdná, ale v naprosto ideálním stavu a všichni si mohli užít parádní závody,“ slibuje předseda AMK Zálesí Josef Špaček.

Seznam přihlášek k 26.8.2021

Vedle dlouhodobého vylepšování trati a zázemí chystají humpolečtí pořadatelé novinku v podobě aplikace Sportity. „Tato aplikace je dostupná na AppStore i GooglePlay a při závodech zobrazuje oficiální vývěsku. Hlavní výhodou jsou notifikace, které každého uživatele aplikace upozorní na vyvěšení nového dokumentu. Praxe mezinárodních závodů v minulosti ukázala, že se jedná o velice oblíbený nástroj u jezdců, kterým s aplikací odpadá průběžné sledování oficiální vývěsky závodu. Aplikace Sportity nevyžaduje žádnou registraci a její užívání je zdarma. Po stažení aplikace do vašeho chytrého telefonu je potřeba vyplnit heslo: humpolec2021, které vám zpřístupní oficiální vývěsku CEZ, Mistrovství České republiky v autokrosu v Humpolci,“ přibližuje novinku, kterou jistě uvítá mnoho jezdců i fanoušků, Josef Špaček.

tz202

Pořadatelé očekávají ve všech deseti divizích kvalitní startovní pole a dramatickou podívanou. Chybět nebudou ani tři borci, kteří uplynulý víkend vyhráli své finálové jízdy v závodě Mistrovství Evropy v Přerově. Jednou z největších hvězd současného autokrosu je Petr Nikodém. „Do Humpolce jedeme určitě. Máme to tam rádi. Chtěli bychom navázat na uplynulý přerovský víkend a vyhrávat jízdy stylem start – cíl. Tím spíše, že na užší humpolecké trati není s velkým autem snadné předjíždět. Start je zde tedy nejklíčovějším faktorem úspěchu,“ vysvětluje vítěz dvou posledních evropských podniků ve francouzském St. Georges de Montaigu a přerovském Údolí mamutů.

tz203

Jedním z velkých favoritů divize Buggy1600 je Jakub Novotný. „Do Humpolce se vždy rád vracím. Tamní trať je rychlá, svižná a dá se říci i technická. Závod je navíc součástí Zóny Střední Evropy. Očekávám tedy pěknou konkurenci a spoustu krásných soubojů. Doufám, že nám bude přát počasí a dorazí hodně diváků,“ přeje si pilot z východočeské obce Konecchlumí. Ten uplynulý víkend v Přerově premiérově ovládl evropský závod „šestnáctistovek“ a zároveň postoupil do čela průběžné klasifikace, kterou vede i v MMČR.

tz204

Vřelý vztah k humpolecké trati má Daniel Pytloun. „Zdejší trať je rychlá a oproti většině ostatních tratí kratší. Závodění na ní má spád. Specifická je i svým povrchem. Díky tomu všemu mě baví na ní závodit. Opomenout nemohu také tradičně skvělou organizaci a přátelské prostředí. Chci zde zabojovat o nejvyšší příčky a nasbírat co nejvíce republikových a zónových bodů,“ plánuje severočeský závodník, jemuž v divizi JuniorBuggy patří v průběžné klasifikaci druhá příčka. Také on nenašel minulý víkend v Přerově na Evropě přemožitele.

tz205

Na rozdíl od evropského šampionátu v tom republikovém stále patří k rozšířeným a žádaným kategorie cestovních vozů. Jedním z favoritů divize TouringAutocross je Dušan Horčička. „Do Humpolce jezdíme moc rádi. Vždy skvělá trať a organizace. Letos nás trápí technické problémy, ale už by mělo být vše vyřešeno. Věříme tedy, že Honda poletí a budou to super závody,“ chce si kroměřížský pilot spravit chuť po smolném úvodu sezony.

tz206

Chybět nebudou ani tři divize RacerBuggy. Ve „dvěstěpadesátkách“ má vysoké ambice Amálie Židková. „Humpolec je mojí domácí tratí. Líbí se mi a moc se na závody těším. Táta ještě včera ladil buginu, kde kontroloval řazení a volnoběh. Nyní již by měla být technika parádně nachystaná a měli bychom se představit v plné síle,“ věří závodnice z obce Senožaty, vzdálené zhruba pouhých deset kilometrů od Humpolce.

text:Vlastimil Resl
foto: Autokrosar.cz / Tomáš Němec, Jan Pilát

««« Předchozí text: Info pro jezdce Následující text: Plakát SM »»»

Tomáš | 25. 8. 2021 St 18.59 | Info | trvalý odkaz | tisk | 713x

© Copyright 2006 NejWeb.Net používá RS2 Design by Kacko