Setkání mistrů nabídne obrovskou show

tzsm01–515 Již tradiční tečkou za autokrosovou sezónou je BERNARD CUP – Setkání mistrů v Humpolci, konané zároveň jako Memoriál Pavla Urbana. Nejinak tomu je letos a pořadatelé očekávají špičkovou a početnou konkurenci, kdy lze čekat i mnoho překvapení. POJIŠŤOVNA SLAVIA ARENA přivítá účastníky populárního podniku v sobotu 13. října 2018 a mezi startujícími se vedle jedné z největších hvězd současného autokrosu Petra Nikodéma objeví například i slavný fotograf Tomáš Němec.

Humpolec je jedním z měst autokrosu zaslíbeným. Poslední léta zde sezóna úvodním republikovým podnikem začíná a Setkáním mistrů končí. „Depo ožije již v pátek 12. října. Čtvrt hodiny před pátou hodinou odpolední bude otevřen sekretariát a úderem páté zahájeny administrativní a technické přejímky. Ty budou pokračovat v sobotu už od šesté ranní. Oficiální tréninky všech divizí začnou v půl deváté a úvodní rozjížďky v jedenáct. Druhé budou následovat v půl druhé a o dvě hodiny později jsou naplánovány finálové jízdy,“ poskytuje základní časové informace předseda AMK Zálesí Josef Špaček. Ten se svými kolegy neustále pracuje na vylepšení závodiště. „Opět jsme zapracovali na zlepšení bezpečnostních prvků. A také na diváckých prostorech zvaných Pyramida. Tam by se nyní mělo vejít mnohem více fanoušků, navíc komfortněji.“

tzsm03–515

Vedoucí depa a moderátor sobotního závodu i slavnostního večera Pavel Musil přidává info, na která zajímavá jména se mohou fanoušci těšit. „Chybět neubude Matvey Furazhkin, který v Maggioře prožil vítěznou premiéru v divizi TouringAutocross s fabií Martina Samohýla. Početná parta dorazí z Holandska – vedle tradičního účastníka Setkání mistrů Wiely Alberse přijedou Harrie Van Der Putten se synem Bartem. Start dcery Chantal závisí na jejích pracovních a školních povinnostech. Přes zlomeninu ruky potvrdil účast letošní republikový a evropský juniorský šampión Jakub Novotný. Radek Jordák si odbude kartcrossovou premiéru a jeho speciál divize SuperBuggy by měl pilotovat Ladislav Hanák. A dost možná se dočkáme ještě některých překvapení.“

tzsm04–515

Zakončit úspěšnou sezónu dorazí také evropský šampión divize Buggy1600 posledních dvou a republikový mistr posledních čtyř sezón Petr Nikodém. „Očekávám velkou show. Tím spíše, pokud přijede i Čmouďa (Milan Vaněk, pozn. autora). A doufám, že pořadatelé přilákají i další evropská esa, abychom mohli sezónu zakončit parádními závody bez zbytečných stresů. Přece jen už nejde o mistrovské body a atmosféra by tak měla být uvolněnější,“ těší se jedna z nejzářivějších hvězd současného autokrosového nebe.

tzsm02–515

Velmi zajímavé jméno se objeví na startu Divize6. Do kokpitu felicie se startovním číslem 251 totiž usedne majitel webu autokrosar.cz a asi nejslavnější autokrosový fotograf současnosti Tomáš Němec. „Pořád se špičkujeme s Honzou Ratajským ohledně jeho přestupu z autokrosu do rallycrossu. Někdy v únoru jsem mu říkal, že je škoda, aby jeho autokrosová felicia nejela. A on ať s ní tedy jedu já. Poté jí prodal Radkovi Dvořákovi s tím, že jí mám slíbenou na Setkání mistrů. Radek bez jediné připomínky souhlasil. Čas utíkal, jela se spousta evropských podniků a já považoval celou věc za zapomenutou. Až do příjezdu k Honzovi na kafe, kde mi sdělil, že Radek mu veze feldu, aby mi jí připravil. Už jsem nemohl couvnout. Narychlo začalo shánění sponzorů, kterým děkuji za podporu, a zařizování licence a doktora. Žádné ambice si nekladu. Chci si to užít a především zažít pocit jezdce. A doufám, že přestože budu běhat v kombinéze, podaří se mi stihnout nafotit fotogalerii,“ plánuje velký autokrosový srdcař.

text:Vlastimil Resl
foto:Tomáš Němec- autokrosar.cz

Zvuková pozvánka z Hitradia Vysočina

Časový harmonogram

Sobota 13. 10. 2018

7.50 – 8.10 rozprava s jezdci
8.30 – 10.30 oficiální trénink pro všechny divize
11.00 – 12.30 začátek I. série rozjížděk
12.45 – 13. 15 doprovodný program
13.30 – 15. 00 začátek II. série rozjížděk
15.30 – 17.00 finálové jízdy
sm18–515

««« Předchozí text: Bernard Cup-Setkání Mistrů Následující text: Info pro media »»»

Tomáš | 2. 10. 2018 Út 15.05 | Info | trvalý odkaz | tisk | 2069x

© Copyright 2006 NejWeb.Net používá RS2 Design by Kacko