Humpolec přivítá největší evropská esa

tz2–01–120 engl Fantastickou konkurenci očekávají humpolečtí pořadatelé na úvodním podniku autokrosového republikového a zónového šampionátu. Mezi více než stopadesáti přihlášenými totiž figurují mimo jiné úřadující evropští šampióni nejobsazenějších a nejprestižnějších divizí – již osminásobný mistr SuperBuggy Bernd Stubbe a jeden z největších motoristických talentů a vítěz Buggy1600 Petr Nikodém.

Autokrosová sezóna klepe na dveře. Již 21. – 22. dubna přivítá humpolecká SLAVIA Pojišťovna Arena závodníky, aby se utkali o letošní první body v MMČR a Zóně Střední Evropy. Momentálně již dorazilo více než stopadesát přihlášek od jezdců z devíti evropských zemí a diváci se tak mohou těšit na fantastickou podívanou a strhující souboje. Vždyť rozjet se před evropským šampionátem plánuje dokonce nejúspěšnější autokrosař všech dob Bernd Stubbe. „Stále mám hodně práce na autě. Na novou sezónu se každopádně moc těším a doufám, že budu dost rychlý. Natěšen jsem i na humpolecký závod. Ten bude naším dalším a doufám, že pěkným testem,“ potvrzuje svoji účast již osminásobný mistr Starého kontinentu královské divize Super Buggy, jenž loni zvítězil i na Setkání mistrů právě ve SLAVIA Pojišťovna Areně.

tz2–02–515

Chybět nehodlá ani loňský evropský a republikový šampión Buggy1600 Petr Nikodém. „Samozřejmě se těším, i když momentálně mám myšlenky trochu jinde. Právě totiž maturuji na mladoboleslavské Střední průmyslové škole. Tento týden nicméně pojedeme testovat bugynu a těšíme se na parádní závody, které počet přihlášených slibuje. Perfektní je nárůst počtu RacerBuggy. Je vidět, že práce a snaha Klubu mládeže v AČR přináší své ovoce. Osobně se na zápolení nadějí našeho sportu moc rád podívám,“ těší se jezdec, jenž opět plánuje účast v obou mistrovstvích.

tz2–03–515

Samotný závod začne v sobotu v 9:45 úvodními měřenými tréninky. „Druhé měřáky budou následovat v půl jedné. V 15:15 jsou naplánovány první rozjížďky všech kategorií. Jezdci divizí RacerBuggy a Kartcrossu spolu změří síly znovu úderem šesté. Ti ostatní si v neděli přivstanou – začíná se totiž už v osm ráno. Závěrečné rundy se uskuteční v 9:45 a celý program vyvrcholí v půl jedné semifinálovými a finálovými jízdami,“ doplňuje základní časové informace předseda pořádajícího AMK Zálesí Josef Špaček.

Text:Vlastimil Resl
Foto: Tomáš Němec – Autokrosar.cz

Seznam přihlášených jezdců k 11.4.2018

ax18pl 515

««« Předchozí text: Autokros v Humpolci nabídne mnoho premiér Následující text: Kosice Cup a Radeč Cup »»»

Tomáš | 12. 4. 2018 Čt 07.08 | Info | trvalý odkaz | tisk | 1022x

© Copyright 2006 NejWeb.Net používá RS2 Design by Kacko